Aplikacja Windows

 

Z Tremark Cloud można korzystać na różne sposoby - można korzystać z przeglądarki Internetowej, ale możemy również sprawić, aby korzystanie z tego rozwiązania było bliżej nas. Poniżej instrukcja jak zainstalować aplikację na komputerze, lub innym urządzeniu z systemem Windows.

 

Na początek przejdźmy na stronę Internetową, na której można pobrać aplikację. Można kliknąć w TEN LINK, albo wkleić do przeglądarki poniższy adres:

https://nextcloud.com/install/#

Logo 


Wybieramy "Download for desktop".

Download 

W przypadku komputerów z systemem Windows, wybieramy "Windows 8.1 +". Wersja ta jest kompatybilna z systemami Windows w wersjach od 8.1 do aktualnej. Zapisujemy plik na dysku. Gdy instalator będzie pobrany w całości uruchamiamy go. Pamiętajmy, że przed instalacją, najlepiej jest zamknąć wszystkie otwarte programy.

 Download


Otworzy się okno powitalne instalatora. Klikamy "Next".

 Install


Instalator zapyta nas o składniki instalacji. Zalecane jest po prostu przejście dalej przyciskiem "Next".

 Install


Instalator zapyta ostatecznie o decyzję w sprawie instalacji. Do przeprowadzenia jej musimy mieć uprawnienia administratora, albo znać hasło konta z takimi uprawnieniami. Jeśli pojawią się w tym miejscu problemy, prosimy o kontakt z administratorem (np. firmą obsługującą zasoby IT). Ostatecznie potwierdzamy chęć instalacji wybierając "Install".

 Install


Jeśli jakieś pliki na naszym komputerze są związane z instalacją, trzeba będzie je zamknąć. Klikamy wówczas "ok".

 Install


Instalacja dobiegła końca. Jeśli chcemy uruchomić od razu program, zaznaczamy opcję "Launch Nextcloud". Potwierdzamy przyciskiem "Finish".

 Install


Program poprosi nas o restart komputera. Można zrobić to w tej chwili, a można również samodzielnie w późniejszym czasie. Przed restartem proszę upewnić się, że otwarte dokumenty są zapisane.

 Install

Na pulpicie zostanie dodana ikona "Nextcloud".

Icon

Również w zasobniku dostępna będzie ikona pozwalająca na szybkie dotarcie do aplikacji Tremark Cloud.

 Install

Po naciśnięciu prawym przyciskiem myszy na ikonkę w zasobniku możemy od razu wybrać funkcjonalność, która nas interesuje. Polecamy korzystanie z Tremark Cloud na Twoim komputerze.

Panel


Czy ten artykuł był przydatny?

mood_bad Nie 0
mood Tak 1
visibility Wyświetlenia: 662